Klebsiella?

Boli genitale feminine

Postata de Utilizator11641580539 cu 2 ani in urma.

Bună ziua, ma confrunt de jumătate de an cu klebsiella col uterin și nu reușesc sa scap de ea. Din antibiograma a reieșit ca e rezistenta la augmentin...am folosit crema și ovule cu augmentin 4 luni de zile și nu dispare. A mai avut cineva problema asta și a reușit sa scape de klebsiella? Cu ce tratament? Sau la ce medic ati fost?

Raspunsuri (1)

Roxana

acum un an

Daca e rezistenta la augumentin trebuie sa folositi alt antibiotic,asta daca nu ati vrut sa scrieti ca infectia este SENSIBILA la augumentin. Sanatate!