Iulia

Boli genitale feminine

Postata de Utilizator11536010887 cu 5 ani in urma.

Buna am 16 și acum o săptămână am fost nevoită să iau pastile contraceptive (2 pastile): una am luat o la 5 și 22 dimineata și una tot în aceeași, zi la spusele farmacistei la 17: 22. Din 1 septembrie am niște sângerări ușoare, decolând de la culoare maronie în spre rozaliu. Este normal acest fapt? Este din cauza contraceptivelor sau s-ar putea ca contraceptivele să imi fi grăbit ciclul? Înainte să iau pastiele, menstruația mi a fost trecut cu o săptămână înainte să le iau, în data de 18 august. Ce să cred? Ajutati-ma, va rog!

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/anticonceptionalele-intrebari-frecvente_1186