intrepretate papanicolau

Boli genitale feminine

Postata de cera1977 cu 10 ani in urma.

Buna ziua.As dori sa imi interpretati urmatorul rezultat de la papanicolau:
-satisfacator pentru evaluare
- celule endocervicale- prezente
- alte modificari non neoplazice - inflamatorii
- infectii-altele - flora microbiana nespecifica bacilara
- tratament inflamator
Diagnostic citologic:
Modificari reactive ale unor celule epiteliale scuamoase sau glandulare endocervicale pe fondul unei moderate inflamatii nespecifice.
Va multumesc!O zi buna

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Se pare ca aveti o infectie vaginala ce a modificat rezultatul testului Papanicolau.
Este indicat sa consultati medicul ginecolog pentru recomandari si tratament.

tWgEnXL2zK1

acum 10 ani

With the bases loaded you struck us out with that anewsr!