intrebare

Boli genitale feminine

Postata de comanelea cu 15 ani in urma.

ce se poate intampla daca am ramas insarcinata si am o rana de col uterin pe care nu am reusit sa o tratez pana acum? multumesc si astept raspunsurile voastre

Raspunsuri (3)

alina192

acum 15 ani

eu nu am fost niciodata in cauza dar din auzite iti spun ca tre sa ai mare grija la ridicaturi,sa nu faci efort sau sa te racesti la ovare.se poare sa ai mici sangerari iar cand astea apar tre sa mergi la doc.,dar mai bine te duci preventiv pt ca el stie cel mai bine ce tre sa faci sau sa nu faci in acest caz.sa fii sanatoasa si tu si copilasul tau si nastere usoara.

constantin5102798

acum 15 ani

Oricum va trebui sa mergi la medic daca esti insarcinata !!Trebuie sa te asiguri de bunul mers al sarcinii !!iar asupra ranii decizia apartine tot medicului ginecolog.Ai girje de tine !

TIMOFTE111886

acum 15 ani

se poate trata dar primadata dute le medic ginecolog si dupa aceea mai vorbim [email protected]