intrebare ..nedumerire

Boli genitale feminine

Postata de Gina2786382 cu 13 ani in urma.

Buna ziua .nu stiu cu ce sa incep insa , am sa scriu scurt si la obiect ...pe 28 iunie 2010 am fost internata la sp Caritas sectia ginecologie cu diagn suspect sarcina extrauterina ..mi s-a efectuat o ecografie intravaginala si beta hCG ...In urma acestor investigatii mi s-a spus ca nu este vb de nici o sarcina insa, durerile abdominale au continuat medicii nestiind de la ce provin si spunandu-mi ca este posibil sa fie de la ficat dar probele hepatice au iesit bune..am facut externare la cerere deoarece mi s-a facut rau in spital , ameteli si dureri groanice si a doua zi am fost la sf ioan sectia urgente , mi s-au efetuat o serie de analize incuziv sumar urina ..nu a fost vb de o infectie urinara si nici probleme hepatice nu sunt ..de la ce sa fie aceste dureri ? si aceste ameteli care continua ..de la sf Ioan mi-au spus ca tot ceva genital este posibil o anexita dar, nu stiu ce sa spun

Raspunsuri (3)

luma

acum 13 ani

O proba di colul uterin au luat? daca ai un microb care invadeaza si caile urinare si vaginale e de jale , si eu am patit de umblam de la urolog la ginecolog vreo 3 luni , pana mi-a facut secretia cervicala.

Gina2786382

acum 13 ani

nu , sincer nici nu stiu ce este acela... mi s-a recoltat sange si analizele specificate in intrebare

Csara

acum 13 ani

Ar fi bine totusi sa stai sub supraveghere medicala, mai ales daca nu te simti inca bine. Totusi ar trebui sa faci o biochimie si o hemoleucograma completa sa verifici care este starea ta generala de santatate. Incearca iar o urocultura si probabil ar fi nevoie de investigatii ecografice amanuntite la nivel pelvin.