intrebare ginecolgica

Boli genitale feminine

Postata de vyo12345 cu 13 ani in urma.

am usturimi in permanenta-mi-am facut in fiecare an autovaccin la institutul cantacuzino dar de data aceasta nu mai imi permit.Ce ma sfatuiti sau ce tratament imi recomada-ti?

Raspunsuri (4)

Maria411127550

acum 13 ani

Ce tratament trebuie sa urmez in urma unei interventii chirurgicale de extirpare a uterului si a ovarelor?Am trimis si rezultatele analizelor, in data de 15 iunie,(Hora Maria),dar nu am primit nici un raspuns.

Adrienne

acum 13 ani

Cred ca trebuie sa astepti pana primesti raspuns, de la medicul respectiv. Banuiesc ca ai pus intrebarea pe "Consulta medicul". Mai dureaza,chiar si doua saptamani.

firstlight

acum 13 ani

Vacctinul, in general, este de prevenire a anumitor boli, nu de tratarea lor. In momentul cand u ai facut vaccinul, aveai deja simptomele. Prin intreruperea lui, boala recidiveaza. Dand atatia bani pe un vaccin, care nu ti-a facut nici un bine, mai bine iti faceai un consult ginecologic si o serie de analize amanuntite, putand sa descoperi cauza si sa urmezi un tratament.
Poate tu cunosti diagnosticul, dar noua nu ni-l comunici...deci nu avem cum sa te sfatuim altfel, decat sa consulti medicul!

vyo12345

acum 13 ani

nu nu il cunosc,am fost la toti ginecologii din Giurgiu si nu am nimic,am avut candidoza cred ca de la antibioticele pe care mi le-au prescris spunandu-mi ca am anexita