Interpretare buletin de analize medicale

Boli genitale feminine

Postata de Evalike cu 9 ani in urma.

Cine ma poate ajuta si pe mine sa interpretez rezultatul analizelor :
Examen microscopic colorat :

- celule pavimentoase vaginale superficiale
- flora bacteriana gram la limita, mixta
- frecvente leucocite in fagocitoza

Va rog mult, astept raspuns. O sa ma duc abia sambata la ginecolog pentru interpretarea analizelor, dar pana atunci as vrea sa-mi fac macar o idee.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Aveti o infectie vaginala determinata de acea flora bacteriana mixta.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog pentru prescrierea unui tratament corespunzator.

Evalike

acum 9 ani

Multumesc mult, mi-ati fost de mare ajutor. O seara buna !