Interpretare analiza

Boli genitale feminine

Postata de Cristina592 cu 15 ani in urma.

Buna, in urma unei dereglari menstruale si a unui control ginecologic, concluzia a fost "Uter in AVF de volum si aspect normal, fara continut. Ambele ovare mai mari, in special cel drept, de aspect sclerochistic." diagnosticul a fost: ovar drept sclerochistic si Colpita, iar tratamentul prescris Orgamentril si Trinidazol. Intrebarea este pot toate acestea sa influenteze faptul ca nu raman insarcinata?

Raspunsuri (2)

Diana174116108

acum 15 ani

Buna
Nu dispera, se poate ca acest tratament sa afecteze, dar dupa mai multe investigatii si tratamente ai sanse sa ramai insarcinata

raluca26196579

acum 15 ani

mie la colpita mi s-a recomandat "LOMEXIN"ovule sunt super