Interpretare analiza?

Boli genitale feminine

Postata de Andruuu87 cu 10 ani in urma.

In urma analizei secretie vaginala: celule epiteliale frecvente, leucocite numeroase, numerosi coci gram pozitivi izolati , in diplo si scurte lanturi, frecventi coco-bacili gram variabil. Neisseria, Trichomonas si Candida-absente. Ce inseamna?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Aveti o infecti vaginala determinata de acei coci.
Este indicat sa consultati medicul ginecolog pentru a va prescrie tratament.