intepatura in zona pubiana

Boli genitale feminine

Postata de DianaCristina2320 cu 15 ani in urma.

nu stiu sigur..dar cred k o insecta m-a intepat in zona pubiana..ma ustura foate rau..mai ales knd urinez ..ce crema..sa folosesc..? ce pot face sa mi treaca:?

Raspunsuri (3)

andrei178

acum 15 ani

In zona pubiana...intepatura...e foarte vag...Incearca sa dai cu crema de galbanele, dar daca ai senzatii neplacute si este pe piele, intreaba un dermatolog. Daca e pe vulva, un ginecolog, mai ales ca spui ca te jeneaza la urinat. Tind sa cred ca nu e intepatura, poate fi altceva, ai grija cu infectiile urinare, netratate pot da recidive neplacute. Numai Bine!

Florentina92100217

acum 15 ani

Consulta un medic! Numai el este in masura sa spuna ce ti se intampla!

Florian Alex

acum 15 ani

Poate fi o foliculita, un furuncul, un chist, etc. mai ales ca nu esti sigura ca te-a ciupit o insecta. Cel mai bine ar fi sa consulti un medic dermatolog sau un ginecolog.