Intepatura in zona genitala.

Boli genitale feminine

Postata de silvia129 cu 12 ani in urma.

De vreo cateva zile simt niste intepaturi la nivelul clitorisului,cand ma spal, cand ma ridic brusc de pe scaun, si la atingere. si ma doare zona abdominala joasa ca la venirea ciclului.
Spuneti-mi va rog ce ar putea fi, mentionez ca acum 3 luni mi sa facut o conizatie, iar la biopsie mi-a iesit bine. Va multumesc!

Raspunsuri (10)

Iuli

acum 12 ani

In afara de durerea abdominala, restul nu este ceva tipic, deci numai medicul printr-un consult te poate ajyta. Mergi la medicul tau ginecolog si discuta aceste aspecte. Durerea abdominaka ar putea avea egatura cu interventia de acum 3 luni sau nu. Daca nu, poate fi o anexita, un ovar inflamat etc.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,
dupa cum zice si ''iuli'', pot fi o sumedenie de afectiuni genito-urinare, care nu pot fi diferentiate fara un consult real la medicul ginecolog care v-a facut si conizatia, de preferinta, sau la un medic urolog/ infectionist, deoarece poate fi si o simpla infectie urinara, sau un calcul mic eliminat care v-a lasat dureri pe tot traseul (desi trebuia sa aveti o simptomatologie mai bogata...)
de urinat urinati normal, sau mai des? urinati si noaptea?(daca da, de cate ori)? ati luat vreun medicament sub care sa se fi diminuat sau nu durerea? aveti vreo secretie la acel nivel?

va urez o seara buna

silvia129

acum 12 ani

Multumesc pentru raspuns, si da urinez des, de 3 ori noaptea dar si consum lichide multe in ideea ca as putea spala rinichii. Urina este de culoare galben inchis. Am baut no-spa si piafen si m-am mai linistit aseara, am mai discutat si cu medicul de familie si mi-a zis ca mai degraba este o infectie urinara decat infectie genitala si o sa merg sa imi fac o urocultura , pt ca la ex.normal de urina mi-au iesit 3 cruci la nitriti.

Florina

acum un an

Buna, cum ai rezolvat problema, am acelasi simptom, am facut toate analizele, am avut ianfectie urinară pe care am tratat-o doar ca am ramas cu acele înțepături

Alina

acum 10 ani

as dori sa aflu ce s-a intamplat pana la urma cu dvs? Am niste simptome similare dar mult mai complexe. Dureri de labie mica dreapta pana la intrarea in vagin. De asemenea simt o aparare foarte mare pe rect. Durerea din partea stanga a abdomenului inferior este din ce in ce mai puternica. Am fost la ginecolog, urolog si am facut urocultura ... toate ies bine ca si cand as fi sanatoasa tun. Durerile de vulva sunt insuportabile si permanente. Va rog un sfat pe cine sa mai consult ...

Multumesc

Cristina

acum 8 ani

Am 3 luni și jumătate de când ma lupt cu aceleași simptome. ..nu mai știu ce este ala somn! Analiza secreție vaginala bună. ...urina bună. ..dar eu simt ca mor de usturimi și dureri la clitoris și tot ce tine de labii!

Alexandra

acum 8 ani

Buna felor. Si eu ma confrunt cu aceiasi problema dureri in clitoris ,durere abdominala,si un disconfort la nivelul anusului nu stiu daca sunt hemoroizi. Ma doare foarte rau cand ma asez in sezut. Voi ati scapat? Si daca da cum si de la ce era?

Cristina

acum 7 ani

Buna ! Eu ma lupt de mai bine de 9 luni cu usturimile si durerile astea ! Am ajuns sa ma spal doar cu apa dau ceai...este insuportabila durerea su usturimea ! Nu stiu ce s alea nopți dormite ! Am fost la doctor si totul este bine din punct ginecologic ! Is terminata...tot timpul am.o usturime insuportabila ! Stiti ceva ,macar vreun remediu? Ma gândeam ca sa nu fie vulvodinie..ce poate dura de la 3 la cativa ani :((

RynaSyy

acum 7 ani

Buna ziua
Am si eu o intrebare...dupa conizatie im intarzie ciclul ...e normal? De 5 ziile trebuia sa im vina si inca nu apare:(( Cineva a mai patit asa dupa conizatie? Va rog mult ajutor sunt disperata:((

Utilizator11565243635

acum 4 ani

Am adesea înjunghiuri în zona intima și am și o secreție care seama cu mucozitati galbene am făcut Papa Nicolau aștept răspuns ce sa fac