inflmatie

Boli genitale feminine

Postata de david.eva cu 12 ani in urma.

Buna seara!

Am fost la medicul ginecolog pt o mica iritatie in zona genitala si mi-a spus sa dau cu tinctura de iod pe iritatie si imprejurimi. De 2 zile dau cu aceasta tictura de iod care contine alcool si iritatia pare sa dispara, dar in partea stanga, intre labi s-a inrosit zona (iritatia este pe aceasta parte dar foarte jos, usor spre anus). Asadar, dupa ce am dat cu iod, urmatoare zi s-a inrosit toata aceasta zona si s-a inflamat un vas de sange pe labia mica pe partea exterioara, acum acest vas subtire este umflat si proeminent. Aceasta inflamatie a vasului de sange se datoreaza alcoolului din iod care a interactionat cu o zona foarte sensibila sau trebuie sa imi fac griji pt ceva mai grav? Mentionez ca am programare, din nou, la ginecolog peste o saptamana abia.

Multumesc anticipat!

Raspunsuri (4)

laura

acum 12 ani

Dar ce diagnostic ti-a pus?Ai facut analize la secretie sau un Papanicolau?

david.eva

acum 12 ani

Da, am facut analizele, dar vin abia peste 10 zile. Ma ingrijoreaza aceasta inflamatie aparuta peste noapte.

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

laura

acum 12 ani

Asteapta analizele si mergi mai bine la dermatolog..mi se pare suspect tratamentul cu iod..