inflamatie

Boli genitale feminine

Postata de DANIELA70119625 cu 15 ani in urma.

buna.sper ca ma puteti ajuta.de o saptamana am observat ca mi s-a umflat o portiune mica a vulvei in stanga si putin mai sus de clitoris.in fiecare zi mi se mai umfla si extinde cate putin.nu este o inflamatie prea mare ,nu am mancarim si nici nu ma doare doar ca nu stiu ce se intalmpla si sunt cam speriata....sa iau antibiotice sau ceva crema crema???????(am 23 de ani)

Raspunsuri (2)

simona166117244

acum 15 ani

Buna Angel,
Vulva poate fi sediul pentru numeroase infectii. Un consult ginecologic iti poate spune cauza problemei tale. Asa ca , mergi cat mai rapid la medic. Nu trata dupa ureche, risti sa complici problema.
Afectiunile ginecologice trebuie tratate din timp pentru a nu se agrava si a nu ramane urmari pt tot restul vietii.
Numai bine!

DANIELA70119625

acum 15 ani

multumesc mult pt raspuns...voi mege la doctor