inflamatie

Boli genitale feminine

Postata de Gabs cu 9 ani in urma.

Buna seara! Am facut de curand un examen de secretie vaginala si un Papa-Nicolau care au iesit normal. Am ramas totusi cu o inflamatie a vulvei si a partii inferioare a vaginului, iar medicul ginecolog mi-a dat tratament cu Poligynax. Exista vreo posibilitate sa imi treaca tinand cont ca nu este nimic bacterian si nimic fungic pe care sa le combata? Ce alte cauze pentru o astfel de inflamatie mai sunt?

Raspunsuri (4)

llorellay

acum 9 ani

Eu iti recomand cu toata incredrea asta fares-ginosept-ovule Eu l-am folosit de-a lungul timpului pentru afectiuni diverse si a functionat de minune. La fel si prietenelor carora le-am recomandat.

Gabs

acum 9 ani

Multumesc!

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Se poate face tratament cu ovulele Ginosept timp de 12 zile, cate 1 ovul seara.Pentru igienă intima puteti folosi ceaiul Ginosept (G70 – pungă a 50 g sau G83 – 20 plicuri).Sunt remedii naturale cu acţiune antimicrobiană, anticandidozică, antiinflamatoare, cicatrizantă, antipruriginoasă, anestezică locală pentru infecţii şi inflamaţii genitale, leucoree, candidoză, condiloame genitale.

Gabs

acum 9 ani

Multumesc!