Inflamatie intre anus si vagin

Boli genitale feminine

Postata de t_andreea cu 11 ani in urma.

De 3 saptamani am inceput sa am probleme cu hemoroizii, apoi anusul mi s-a inflamat mai mult ,iar de 2 zile mia aparut o inflamtie intre anus si vagin. Imi este frica sa nu fie un cancer de col uterin, inca nu am facut testul papanicolau. Mentionez ca am avut de cateva ori sangerari dupa actul sexual.
Multumesc!!!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa consultati medicul chirurg ( pentru boala hemoroidala) si ginecolog ( sangerarile post contact sexual). Mentionez ca sangerarile dupa contactul sexual se pot datora si unei infectii vaginale, mergand prea departe cu ideea de cancer de col uterin.