inflamare

Boli genitale feminine

Postata de georgeta2115 cu 12 ani in urma.

buna seara,
am o mica sau mare problma nici nu stiu....de cateva zile mi-a aparut o umflatura in zona genitala, mai exact a albiilor mari, dra doar partea stanga , si chiar langa intrarea in vagin mi-a aparut ca un fel de galma, ma doare destul de tare, mai ales cand ma asez....nua ma reusit sa ajung inca la un medic, din cauza serviciului, de aceea cer o parere, ca sunt foarte ingrijorata..
va multumesc

Raspunsuri (6)

dan

acum 12 ani

dute la doctor

georgeta2115

acum 12 ani

am ajuns si la doctor si m-am si vindecat dupa ce am trecut prin niste chinuri groaznice

daniela

acum 11 ani

dar ce ti-a zis ca ai? si care sunt cauzele? ca, cu aceeasi problema ma confrunt si eu acum...

georgeta2115

acum 11 ani

buna...
eu am avut abces la glanda bartholin sau mai bine spus un chist la aceste glande...mi s-a facut incizie pentru a elimina infectie...poate sa fie asta sau altceva...doar daca consulti un medic vei putea stii exact si sfatul meu e sa o faci cat mai repede...cauzele sunt adunarea fluidului care il elimina aceste glande in interiorul lor...
MULTA SANATATE si sa imi scrii ce ai rezolvat

iulia

acum 8 ani

Buna eu am o problema mea apart o inflamatie si ma mananca si jos si an zona genitala ce sa fac.multumesc.

Anisoara

acum 7 ani

Buna seara .azi dupa amiaza mia esit si mie in partea stinga o bulboana ca o margica linga vagin si o umflati ea de nu pot merge aproape de durere .ma puteti ajuta cu un sfat daca ati trecut si dumneavoastra prin asa ceva?