Infectie vaginala

Boli genitale feminine

Postata de Miky_Mihaela cu 12 ani in urma.

Buna ziua.

In urma analizei secretiei vaginale am primit urmatorul rezultat:
- frecvente epitelii superficiale si intermediare;
- rare PMN;
- rari bacili Doderlein;
- rari coci gram pozitivi;
- absente levuri;
- absent Trichomonas Vaginalis.

La analizele de sange si urina, valorile neincadrate in limitele normale sunt:
- MPV - 10.4
- EO - 0.08
- EO% - 1.0
- LY% - 22.6
- MO% - 8.7
- sideremie 233

Asadar, inteleg ca ar fi vorba despre o usoara (sper) infectie vaginala (rari coci gram pozitivi). De asemenea, am depistat o infectie urinara cu E.coli prin urocultura.

Aceste infectii se trateaza doar cu antibiotice sau poate fi eficient si un tratament naturist? Imi doresc foarte mult sa urmez un tratament naturist pentru ca tocmai m-am tratat (se pare) de candidoza, dupa tratamente de 1 an si ceva, in cazul carora cel mai eficient a fost tot cel naturist si nu as vrea sa recidiveze.

Raspunsuri (1)

rockshata

acum 12 ani

Incearca polygynax, e eficient cu astfel de infectii. Eu l-am folosit acum o luna tot pentru o vaginita si a fost ok.