Infectie urinara

Boli genitale feminine

Postata de Gliga Diana cu 10 ani in urma.

Buna ! Am 16 ani si am o infectie urinara urat mirositoare de vreo 2 luni cred . Am luat medicamente gen urinal acut si uractiv chiar si antibiotice (zanocin) si ceaiuri si tot degeaba . Ma puteti ajuta cu ceva ? Sau sa imi recomandati ceva ?

Raspunsuri (2)

Dr. Mihaita Viorica Mihalceanu

acum 10 ani

Ai fost la medic ? Ai efectuat examen sumar urina, urocultura ? Mirosul urat poate proveni si din vagin in situatia in care ai o infectie vaginala. In acest caz este nevoie sa efectuezi un examen de secretie vaginala. In concluzie du-te la un consult !

victoras

acum 10 ani

Sumar de urina si urocultura ,antibiograma si doar apoi iei antibiotic ca poti sa il iei degeaba....Mirosul urit poate fi si de la o metroanexita....