infectie la ovare

Boli genitale feminine

Postata de Angi85 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Am nevoie si eu de ajutor, sunt putin confuza, si vreau sa ma ajutati.
Am fost la un consult ginecologic si mi sa spus ca am o infectie la un ovar si ca cel mai bine ar fi sa il scot si sa nu il tratez. Problema este ca doctorul mi-a spus ca este o interventie cu laser si ca nu este nevoie de nici o incizie (el mi-a spus ca nu mi-l scoate ci il "arde cu laserul") si ca nu am nevoie de repaus dupa aceasta operatie. Am intrat pe internet si nu am gasit nimic despre acest laser ci doar despre operatia unde trebuie facut o incizie mai mica si ca dupa aceea am nevoie de repaus. Ma cam dor si rinichi putin si dansul mi-a spus ca din cauza ovarul se poate duce infectia si la rinichi si pot sa am probleme mai mari dupa aceea. Daca un ovar are infectie mai pot sa am ovultatie? Am citit pe internet simptomenele care sunt cand este un ovar bolnav, dar eu nu am nici o simptoma din articolele gasite pe internet.
Multumesc,

Raspunsuri (3)

pena

acum 12 ani

Mai mergi la consultatie la unu sau 2 medici. Vezi ce spun si acestia. Cand este vorba de operatii importante, nu iei decizia de a te opera in urma unei singure opinii. Este dreptul pacientului de a cere inca o opinie. Sanatate.

Angi85

acum 12 ani

Da o sa mai merg, insa eu sunt putin confuza deoarece nu am gasit nimic pe internet din ce mi-a spus el si de aceea as vrea sa aflu daca exista acest tip de interventie.

cristina454107614

acum 12 ani

nu este bine sa-ti scoti ovarul. trateaza cu antibiotic sau homeopat.