Impreuna sau separata pastilele?

Boli genitale feminine

Postata de MelaniaM cu o luna in urma.

Am fost la medic pentru usturime în zona intimă. Mi-a prescris Cervugid timp de 6 zile seara, apoi Softigyn timp de 6 zile seara. Nu sunt sigură dacă să le folosesc în același timp sau în succesiune.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Ar trebui sa folosesti medicamentele in succesiune, nu in acelasi timp. Prima data Cervugid pentru 6 zile, apoi Softigyn pentru urmatoarele 6 zile.

Retine ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consulti un medic in legatura cu situatia ta specifica si sa urmezi recomandarile acestuia. Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/boli-ale-aparatului-genital-feminin-generalitati-vaginita-metrita-anexit_1100

MelaniaM

acum o luna

Sa fiu mai precisa retea arata in felul urmator:
Cervugid ovule - 6 zile seara
Canesten crema
Softigyn ovule - 6 zile seara
Fluconazole - 1 pastila in prima zi de tratament