imi intarzie menstruatia de 10 zile

Boli genitale feminine

Postata de bebelusca cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
Ma inteapa sub burta constant si zilnic inca din prima zi cand trebuia sa imi vina si pana in prezent(cand inca nu mi a venit),ma dor sanii,dar sanul drept este si un pic tare si mai sensibil,ma doare spatele,repet am 10 zile de intarziere.Sunt casatorita ,dar ne protejam.Ce pot sa am?Va multumesc!

Raspunsuri (6)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Exista numeroase cauze ce pot duce la intarzierea ciclului menstrual: sarcina, afectiuni inflamatori pelvine ( anexite, endometrite, etc), tulburari hormonale, stres, tulburari metabolice, etc.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

bebelusca

acum 11 ani

Am aflat ,sunt insarcinata!!!!!

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Felicitari! Sa fiti sanatosi!

tatiana

acum 11 ani

numi vine ciclu intirzie cu 10 zile ma dor sinii am greturi

Mada

acum 10 ani

Buna tuturor! Am nevoie de niste raspunsuri daca se poate.Timp de 5 saptamani nu am avut contact sexual din cauze familiar( decedat) inainte de menstruatie cu 5 zile am avut contact sexual a ejacuat inauntru,sunt casatorita si dorim un bebe,test mi-am facut dupa 3 zile de intarzaiere a iesit negativ,dupa 7 zile iar am facut un test iar negativ,deja sunt 12 zile de intarzaiere si tot nu a aparut menstra.Dureri abdominale am ca inainte de menstruatie,dureri ai sanilor la fel,sunt umflati si ma deranjeaza sub brat cand imi misc mainile urinari frecvente fara usturimi tensiunea mea e scazuta ,anticonceptionale nu folosesc,vre-un tratament nu am urmat,iar altele la fel nu.Acum vreau sa va dati cu parerea,ce ar putea fi,pana sa imi mai fac un test.Sotul meu zice sa nu mai fac alt test,sa fie supriza,dar stiti cum e o femeie,nerabdatoare.Va multumesc!

Bianca1234

acum 9 ani

Buna ziua eu am o fata de 3 ani si ne dormi un alt copil am un ciclu regulat an 24 iunie si an iunlie a venit an 31 a durat 3 zile dar era differit farà dureri si era foarte Putin dar cu chiaguri pot sa fiu ansarcinata multumesc.