HPV

Boli genitale feminine

Postata de noi_toate cu 12 ani in urma.

Din cate am citit peste tot si am invatat,am inteles ca vaccinarea anti HPV nu este de nici un folos atunci cand esti deja infectata si deasemena,ca negii nu dispar datorita acestui vaccin.In acest caz,mai are vreo valoare daca faci vaccinul?Intreb asta in sensul in care ar putea avea macar cea mai mica valoare daca l-ai face,bineinteles,incluzand si faptul ca ai putea avea unele tulpini ale acestui virus,care nu neaparat duc la cancerul de col uterin,dar dau acei negi genitali sau in fine condiloamele.Asi aprecia mult daca mi-ati raspunde.Multumesc

Raspunsuri (2)

Nu este de nici un folos nicicand

acum 12 ani

Acest vaccin este doar o otrava pt, corp care creeaza cancer si nu apara de absolut nimic.
Se face pt. sterilizarea pop**atiei caci domnii de la conducerea lumii au impresia ca suntem prea multi pt. a ne putea controla. Au murit deja cateva mii de fetite imediat dupa vaccinare. Daca dai in youtube o sa gasesti si videou-ri. Nu fi p***a si te vaccina cu ceva conceput sa omoare si nu sa vindece !
Si informeaza-te din surse adevarate :

http://nuvaccinurilor.blogspot.de/2010/12/vaccinul-anti-hpv-si-baietii-mor-nu-i.html

eu

acum 11 ani

Asta da raspuns!!!!