histero

Boli genitale feminine

Postata de dalyna cu 14 ani in urma.

Buna, va rog daca cunoasteti amanunte legate de aceasta interventie, spuneti-mi la ce sa ma astept, cat dureaza, cum ma voi simti dupa..etc. Orice informatie este binevenita! Multumesc!

Raspunsuri (6)

Adrienne

acum 14 ani

Daca scrii denumirea completa a interventiei ce urmeaza sa o faci,atunci as putea sa-ti raspund la intrebare. Nu stiu la ce te referi, la interventia chirurgicala de extirpare a uterului ,ovarelor si anexelor sau la procedura de investigatie radiologica a trompelor uterine....

dalyna

acum 14 ani

Despre histerosalpingografie este vorba in cazul meu! Multumesc!

Adrienne

acum 14 ani

Regret.......nu te pot ajuta in acest caz, experienta mea este mult mai dura. Iti doresc multa bafta......pe langa cealalta, este ceva mult mai usor si cu siguranta va reusi cu bine.

alina892

acum 14 ani

histerosalpingografie este putin dureroasa inainte de interventie se poate sa iti de-a un supozitor depinde unde o faci.iar despre histeroscopie nici nu este vb de extirparea uterului sau a ovarelor eu de 5 ani imi doresc sa raman gravida si daca nu reusesc in 3 luni de monitoizari facem histeroscpopie este o operatie prin care vede starea ovarelor si a uterului apoi urmeaza laroscopie este mai la fel numai ca e mai complexa si vede si di trompele .eu am facut anul trecut histerosapingografie si m-a durut depinde de tine alte fete au zis ca nu au simtit nimic nu dureaza mult cateva secunde fiecare trompa.sanatate

dalyna

acum 14 ani

Multumesc pt informatii!

Eugenia Dumitru

acum 14 ani

Buna.As dori sa iti raspund dar nu stiu ce vrei sa aflii mai exact.....?????De ce nu ai scris denumirea completa?Astept sa imi raspunzi.Sanatate. Jeni.Bucuresti