herpes

Boli genitale feminine

Postata de Marian83117484 cu 15 ani in urma.

In timpul unei raceli mi-a iesit herpes sub nas,si mi-a iesit si jos, lucru care ma deranja cand faceam dus de exemplu ma ustura de la sapun si nu ma puteam atinge acolo ,sa ma spal,doar cu dusul;de asemenea la toaleta nu puteam sa ma ating cu hartia igienica,ca ma ustura. Am facut tratament cu ACICLOVIR si ma simt mult mai bine,aproape a disparut, folosesc crema de vreo 10 zile(de 3-4 ori pe zi)dar mi-e frica s anu reapara,si crema de altfel e cam scumpa...
Multumesc ,sanatate!

Raspunsuri (1)

gabriela nicoleta122065

acum 15 ani

se poate sa recidiveze pentru ca virusurile nu se pot trata cu medicamente,ci doar poti fi combatute si eliminate doar de propriul sistem imunitar.Acyclovirul este doar pentru a trata cauza,in speta acele bubite aparute in zona gentiala si in zona bucala.Pentru a putea ajuta sistemul imunitar sa lupte i sa combata virusurile recomand cura cu TRANSFER FACTOR PULS,un produs de exceptie ce poate stimula activitatea sistemului imunitar cu pana la 437% si cu TRANSFER FACTOR RIOVIDA,un foarte puternic antioxidant ce sprijuna mult functia hepatica si detoxifierea organismului