herpes genital de la sex oral

Boli genitale feminine

Postata de ana902 cu 12 ani in urma.

Prietenul meu are herpes genital. Mi-a spus de la inceput si am facut doar sex cu prezervativ. Ieri noapte insa am baut niste vin si i-am facut sex oral fara prezervativ. In mintea mea ametita de ieri, m-am gandit ca,daca e sa iau virusul, o sa-l iau pe cel oral, nu pe cel genital. Gand stupid, acum stiu.
Era si perioada in care simptomele se manifestau la el.
Exista vreo sansa de a nu fi contractat virusul? Stiu ca sansele sa-l fi luat sunt destule. Exista posibilitatea de a nu-l fi contractat totusi? Cel putin din punct de vedere statistic, care e situatia?
Multumesc.

Raspunsuri (4)

Andreea

acum 12 ani

Si prietenul te-a lasat sa-i faci sex oral neprotejat, stiind ce are si ca se si manifesta. E ra mai importanta placerea lui decat sanatatea ta. Foarte tare ce sa spun... Iar tu bei pana nu mai stii ce faci.

ana902

acum 12 ani

Andreea, c-a fost o idiotenie stiu. Alta a fost intrebarea mea si, din cate vad aici, scopul site-ului e ajutorul si opinia avizata, nu critica. Crede-ma, critica mi-o primesc suficient de la mine in momentul asta

i. vasilescu

acum 12 ani

nu stiu ce zic statisticile, insa ar tb sa faci niste analize pt a afla raspunsul, ori care ar fi el. important este sa tratezi din timp orice problema :)

catalin76

acum 10 ani

esti in cautarea unei relatii cu aceasta problemă virală 0756659222