hermafrodism?

Boli genitale feminine

Postata de nanuc cu 12 ani in urma.

Fetitei mele de 13 ani i a crescut o pielita mai groasa intre labiile mari si zona intima propriu-zisa. Ce poate fi?

Raspunsuri (4)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna ziua,

Nu este vorba de hemafrodism. Aceasta problema se intalneste adesea la fetite, mai ales in primul an de viata. Mergeti cu fetita la un ginecolog si acesta va va spune ce se va putea face. Adesea presupune taierea acelei pilite, dar e necesar sa fie facuta de un specialist pentru a evita complicatii.

nanuc

acum 12 ani

uf. Multumesc pentru promtitudine. Am programare la medic pentru miercuri dar pana atunci..... Credeam ca asta e cel mai rau - hermafrodismul. Care poate fi cauza, totusi?

Dara

acum 12 ani

Hermafrodismul e din nastere, e o greseala genetica. Cred ca sunt tulburari de crestere, hormonale.

Dara

acum 12 ani

Poate nu-i nimic anormal la fata, fiecare femeie e altfel.