help!

Boli genitale feminine

Postata de raluianni cu 11 ani in urma.

buna ziua,daca ma poate ajuta cineva..sunt intr-o situatie delicata,deoarece nu muncesc si deci nu sunt asigurata si nu nu imi permit o vizita nici macar la medicul de familie pentru ca implica un cost destul de mare pt situatia pe care o am acum.am 25 ani,sunt necasatorita,si cred ca am facut o cistita de toata frumusetea.simt tot timpul nevoia de a urina,merg la toaleta cam la 15-20min,simt o presiune constanta in zona de jos si este foarte incomod.de ex,cum ies afara si dau de frig,ma scapa la baie.si ieri mi-a si venit ciclul si parca e mai rau.ce sfat imi puteti da?am auzit ca este foarte folositoare o sticla de apa calda intre picioare.un raspuns va rog.multumesc

Raspunsuri (3)

dana

acum 11 ani

bea multe lichide. Idealul ar fi sa-ti poti permite sa-ti cumperi Neoxazol sau Uricol pe care sa le iei 3 zile. Ti-ar trece imediat si ai putea spera ca nu mai reapare. Daca nu fa-ti bai de sezut cu coada calului, crengute de stejar, codita soricelului cel putin vreo 10 zile si ai grija sa-ti fie cald dupa. Ajuta si sticla cu apa calda si poti sa-ti mai pui comprese caldute cu spirt pe burta. Sanatate multa

raluianni

acum 11 ani

multumesc frumos,o sa incerc si aceste metode.sper sa imi treaca,oare din cauza asta si ciclul nu mai este abundent,adica vine foarte putin?inainte nu era abundent era normal dar luna asta e foarte putin in schimb dureri...de ele nu cred ca o sa scap vreodata

raluianni

acum 11 ani

buna ziua!multumes frumos pt sfaturi.vreau sa va intreb,cura cu sucuri..se face o zi cu morcovi,o zi cu sfecla s.a.m.d?multumesc mult!