Help!!

Boli genitale feminine

Postata de Yonna12 cu 13 ani in urma.

Buna ziua...din nou.am nevoie urgent de un sfat!!!

Pana luna trecuta pe 10 am luat anticonceptionale marvelon timp de 1 an. pe 10 iulie trebuia sa vina menstruatia asa cum era normal dupa o folie, insa pe 13 prietenul meu a decis sa mergem la mare si am inceput o alta folie dar ac***a 2 zile pauza intre cele 2 folii...la mare am folosit Ob ,a curs ff putin sange dar zilnic...si a tinut pana pe data de 18 cand ne am intors ...pe 19 am renuntat la pastile, si pe 23 sau 24 mi a venit iarasi menstruatia ...... acum suntem in 26 si nu imi mai vine menstruatia....este posibil sa fie o dereglare? m-am protejat in aceasta perioada ...si daca e o dereglare cam pe cand sa ma astept sa imi vina iarasi?.....va multumesc enorm !!!!

Raspunsuri (1)

ina

acum 13 ani

Da, sigur e o dereglare, si eu am facut o luna pauza si mi-a venit cu 2 saptamani intarziere.