halena

Boli genitale feminine

Postata de Laura269135913 cu 14 ani in urma.

BUna
Stai linistita, si eu am mai intarziat dar maxim 12 ore, daca ai luat-o in acest interval nu trebui sa-ti faci probleme dar ai mare grija sa nu o uiti:D

Raspunsuri (2)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

BUna
Stai linistita, si eu am mai intarziat dar maxim 12 ore, daca ai luat-o in acest interval nu trebui sa-ti faci probleme dar ai mare grija sa nu o uiti:D

Sheila

acum 14 ani

[QUOTE=membru135913;61945]Cum se poate trata?ce remedii exista pentru asta?
sufar de mult timp..si nu am gasit un leac.va rog ajutati-ma cu retete sau leacuri.[/QUOTE
Halena este provocata de afectiuni ale cavitatii bucale.Este cauzata de bacteriile care descombun alimentele greu de digerat.Mirosul mai poate fi cauzat de o boala cuma ar fi diabetul, o problema a sinusurilor, a faringelui, a plamanilor sau a stomacului.O igiene orala redusa si resturile din cavitatea bucala pot deasemenea provoca acele mirosuri.
Pt a afla cauza trebuie efectuat un consult medical pt a te asigura ca nu exista nici o problema de sistem.
Exista si o serie de factori care pot cauza halena:tutunul, alcoolul, apa de gura cu continut de alcool, usturoiul, ceapa, mancarea condimentata, foamea si gura uscata.

Afla mai multe de aici [url]//sfatulmedicului.ro/index.php?module=HealthCenterPrezentare&;action=viewArticle&id=412&hctitle=Profilaxia%20in%20stomatologie&words=halena[/url]