graficul temperaturii bazale

Boli genitale feminine

Postata de aurelia2763079 cu 15 ani in urma.

buna ziua.Imi doresc un bebe si nu resusesc.Nu stiu cum sa interpretez graficul temeperaturii bazale.a fost ridicata in data de 21 martie si apoi a scazut 2 grade si apoi a crescut treptat pana azi la 37.1 si ultimul ciclu a fost pe 1 martie, am ciclu menstrual de 30 de zile.Nu inteleg cand a fost ovulatie si de ce a crescut acum brusc inainte de ciclu sau sunt insarcinata? va multumesc din suflet si astept cu nerabdare raspunsul d-voastra.

Raspunsuri (1)

Elena991510

acum 15 ani

mai bine iti iei de la farmacie teste de ovulatie, sunt 5 in plic si costa cam 10 ron, si sunt mult mai relevante.