Glanda Bartholin

Boli genitale feminine

Postata de Dia29A cu 9 ani in urma.

Am nevoie de sfatul vostru. Mi-a aparut o umflatura la intrarea in vagin destul de mare, dupa ce m-am informat ce este am ajuns la concluzia ca mi s-a inflamat glanda. Nu ma doare, nici nu bag de seama ca e acolo, dar cand intretin relatii sexuale se umfla iau dupa cateva ore se regrate, insa tot ramane umflata. Mi s-a umflat acum vreo doua luni si inca nu am mers la medic, sperand sa se retraga. Atata timp cat nu ma doare as prefera sa nu fac vreo incizie. Imi puteti recomanda ceva? Un tratament care a functionat la voi, dar fara sa fi avut incizie? Multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

buna

acum 9 ani

Buna, cauta in google "Bartholinita uscaciune ottilia20"

Dia29A

acum 9 ani

nu am probleme cu uscaciunea, am scurgeri normale de cand ma stiu