ginecologie

Boli genitale feminine

Postata de Florentina92100217 cu 15 ani in urma.

Resimteam dureri in partea inferioara a abdomenului si am mers la ginecolog care mi-a prescris un tratament cu polidin si alte antiinflamatoare,cate cinci zile pe luna, timp de 3 luni in urma unei raceli. Credeti ca exista mai multe sanse acum sa raman insarcinata daca nu folosim nici un mijloc contraceptiv?

Raspunsuri (2)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Intradevar se spuna ca tratamentul cu polidin ajuta anumite femei sa ramana mai repede insarcinate dar sincer nu asta ti-ar recomanda ac***a in vedere ca vei urma 3 luni tratamentul.Asteapta sa te vindeci si apoi spor:)

Florian Alex

acum 15 ani

Probabil aveai o inflamatie la nivelul anexelor care s-ar fi putut rezolva si fara tratament cu antibiotic. Atentie insa, dupa perioada fertila, daca ai contact sexual nu mai lua antiinflamatoare: ele nu sunt compatibile cu sarcina si s-ar putea sa dauneze embrionului.