ginecologie

Boli genitale feminine

Postata de melahrinia cu 9 ani in urma.

intrebareBuna ziua!La meajul postat acum o saptamana fac o rectificare si anume m-am exprimat gresit cand am spus ca am folosit gel intim;corect este am folosit gel pentru igiena intima si de atunci am toate aceste probleme carora nu le dau de capat.Astept soluti ,sugestii orice sfat care ar putea sa aduca un rezultat favorabil.Multumesc,

Raspunsuri (1)

Lili

acum 9 ani

Buna, Melahrinia. Am vazut postarile si intrebarile tale. E destul de clar ca, cel mai probabil, suferi de o alergie sau o iritatie din cauza unui ingredient sau a mai multor ingrediente chimice continute in gelul folosit pentru igiena intima. In zilele noastre tot mai multe produse alimentare si nealimentare contin subtante chimice incompatibile cu natura umana si daunatoare organismului. Multe produse de ingrijire intima contin ingrediente prea dure pentru pielea sensibila din aceasta zona. Recomandarea mea e sa incerci sa folosesti produse cat mai naturale pentru ingrijirea celor mai sensibile zone ale tale. Un exemplu de astfel de produs este gelul de spalare intima Hempsex, 100% natural, bazat pe ulei de canepa, ce asigura o curatare blanda. Gama de produse Hempsex mai contine si crema intima pentru calmarea zonelor intime dupa contactul sexual, uleiul lubrifiant( se foloseste fara prezervativ) si gelul lubrifiant( care se poate folosi cu prezervativele). De asemenea prezervativele Hempsex sunt facute din latex natural si sunt foarte bine tolerate de pielea sensibila, atat a femeilor, cat si a barbatilor. Produsele Hempsex au ca ingredient de baza uleiul de canepa, cel mai echilibrat si sanatos ulei al naturii, si extractul din semintele de canepa, si sunt imbogatite cu extract din frunze de salvie, planta folosita in mod traditional in multe afectiuni ginecologice. Gasesti produsele Hempsex aici http://www.hempsex.com/ro/produse/ pentru mai multe informatii si pentru comenzi.