ginecologie

Boli genitale feminine

Postata de melahrinia cu 9 ani in urma.

Buna ziua!Am de o perioada de trei ani un disconfort in zona genitala manifestandu-se astfel;nu suport pantalon stramt,un chilot mai stramt chiar daca este din bumbac,ma irita orice produs pe care l-as folosi chiar si dintre cele recomandate de medici,atunci cad fac dus sau ma epilez cu crema si din greseala ating zona genitala cu un pic de crema.Permanent am niste piscaturi,intepaturi,usturime uneori si roseata.Nimic din ce am incercat pana acum nu a dat rezultate.Tind sa cred ca de fapt ar putea fi ceva de natura dermatologica(am folosit intr-o perioada gel intim din comert,cam de atunci am inceput sa am probleme) din moment ce nimic nu da rezultate pe domeniul ginecologic.Ce-mi sugerati?Multumesc,

Raspunsuri (2)

livia_027

acum 9 ani

Buna! Sfatul meu este sa incerci sa mergi si la alti medici, daca pe unde ai fost nu te-au ajutat. Eu merg constant la ***. Mie mi-a acordat mereu toata atentia, mi-a raspuns la toate intrebarile, e si foarte simpatic. Nu cred ca trebuie sa lasi problema asta asa, poate ai vreo ciuperca sau ceva, cel mai bine e sa mergi la un consult, nu iti poate recomanda nimeni nimic pana nu vede care e problema. Bafta!

alexa_866

acum 9 ani

Bună! Îți recomand să mergi la un specialist, eu merg la dr. Istoc și sunt mulțumită de serviciile lui. Ai face bine să eviți aceste creme pentru o perioadă și să încerci altă metodă de epilare. În mod sigur ești alergică la substanțele conținute de acele produse pe care le folosești și cel mai bine ar fi să mergi să-ți faci și un test alergologic. În ceea ce privește lenjeria intimă îți recomand să folosești una din materiale naturale, cum ar fi bumbacul și ai grijă de igiena ta zilnic.