Ginecologie

Boli genitale feminine

Postata de hotgirl11 cu 11 ani in urma.

vreau sa ma duc la ginecolog,dar mi-e teama,ce te pune sa faci acolo,te dezbraci complet?Multumesc frumos.

Raspunsuri (5)

Psih. Roxana Olaru

acum 11 ani

Buna ziua,

Consultul ginecologic vizeaza zona genitala. Va fi nevoie sa va dezbracati de la talie in jos. Va recomand sa ii spuneti medicului ginecolog ca este prima data cand sunteti la un astfel de consult. Majoritatea au mai multa grija in astfel de cazuri si va si explica. Daca nu intelegeti puneti intrebarile necesara fara teama. Este bine sa va scrieti pe foaie intrebarile pe care le aveti deja pentru a nu le uita in cabinet din cauza emotiilor. Consultul ginecologic nu este traumatizant decat daca pacienta este extrem de speriata si incordata si medicul nu se poarta frumos.

Ana mai

acum 11 ani

Gandeste-te ca nu esti singura care trece print-o astfel de experienta...Si pana urma este ceva normal, asta e specializarea medicului...asta vede :D

Alexandra

acum 10 ani

am 16 ani si anul acesta mia venit menstruatia si nu mai mi-a venit menstruatia de doua luni am facut doua teste de sarcina care au iesit negative ma doare burta jos cateodata si imi este frica ca as putea ramane insarcinata nu stiu ce sa ma fac un sfat din partea dumneavoastra mar putea intari va multumesc mult

veronika

acum 9 ani

mi sa inceput ciklul pe 11.03 si a tinut pin pe 19.03,azi 27.03 iar mi sa inceput ciklu,iar medikul mia prescris contraceptive midiana,mentionez ca nam mai folosit contraceptive,si akum nu stiu ce sa fac sa incep de azi sa beau sau nu?

Pati

acum 8 ani

Buna!nu știu ce sa cred,mi.e frica sa.mi cumpăr un test de sarcina!trebuia normal să îmi vina menstruația de câteva zile!am avut sintomele specifice menstruației! Dar întârzie sa apară,azi pe parcursul zilei am avut ceva scurgeri maronii,care de obicei le aveam pe finalul menstruației!ma dor sanii și spatele, îmi simt picioarele moi!în ultima vreme am fost stresata și de ceva probleme!deci mi.a venit pe 22.02 la 3 zile după am avut un contact neprotejat, și așteptând k îmi vine menstruația am mai avut exact p 22.03 alt contact!nu înțeleg de ce nu îmi vine!totuși st șanse de sarcina dar totuși tind sa nu cred!!!!!!VOI CE ZICETI??????UN SFAT VA ROG!!!!!!!!