ginecologie

Boli genitale feminine

Postata de ionmioara33 cu 12 ani in urma.

am fc un chiuretaj acum 2 luni si inca nu mi-a venit inca menstruatia . Asi vrea sa stiu care ar fi problema ?
Este normal sa dureze asa mult timp sa-mi vina?
medicul ginecolog a spus ca sunt bn

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

dupa chiuretaj, menstruatia ar trebui sa apara cam la 4-6 saptamani, dar acest lucru este si in functie de organismul dumneavoastra, de profunzimea chiuretajului, etc.
daca dupa aceasta perioada ati fost la medicul ginecolog si vi s-a confirmat ca nu aveti nimic si trebuie sa mai asteptati, nu cred ca ar trebui sa va faceti griji.

va urez o zi buna

andra

acum 12 ani

ac problema o am si eu, am facut un chiuretaj in 15 IULIE, am av 2-3 sangerari, apoi s-au oprit timp de vreo saptamana, iar apoi timp de o luna si jumatate am tot sangarat. in unele zile mai abundent in altele doar ceva maroniu. S-a oprit undeva pe la sfarsitul lunii septembrie., iar de atunci pana aqm nu am mai avut nimic. Am si hep cronica, ar putea avea vreun efect si din cauza asta?
multumesc!