ginecologie

Boli genitale feminine

Postata de sah cu 12 ani in urma.

Buna ziua, medicul ginecolog isi poate da seama daca himenul e rupt intr-un act sexual sau doar "accidental" putin fisurat , se poate face aceasta diferenta? multumesc

Raspunsuri (2)

eu

acum 12 ani

nimeni nu stie?

Iuli

acum 12 ani

Cred ca depinde aspectul himenului. Oricum va vedea daca este rupt sau fisurat, asta e clar. Nu stiu insa daca isi va da seama cum s-a fisurat sau rupt. Totusi nu vad ce relevanta are aceasta diferentiere...