ginecologie

Boli genitale feminine

Postata de Cipryana cu 14 ani in urma.

Va rog sa ma lamuriti si pe mine cu o problema. Am 27 de ani si am fost la un control ginecolog si mi s a spus ca am ovarele mici. este vreo problema care ar afecta conceperea unui copil?
Va multumesc pt raspuns.

Raspunsuri (5)

ionica

acum 14 ani

Doar atat ti-a spus medicul? Un tratament nu ti-a dat? I-ai spus ca vrei sa ramai insarcinata? Parerea mea ar fi sa-ti schimbi medicul ginecologic, mergi la un altul si cere o parere.

Cipryana

acum 14 ani

Da, doar atat mi-a spus. Tre sa imi mai faca niste controale. Dar e vreo problema sau nu? Mi s-a mai spus ca doar dak as avea unul ar fi problema, dar dak sunt mici si sunt sanatosi, nu ar fi nimik grav. Ce parere aveti? E asa?

simona

acum 14 ani

Singura problema ar fi daca iei anticonceptionale acestea impiedica dezvoltarea foliculilor ovarieni ar trebui intrerupte, in rest daca ele functioneaza normal nu o sa ai probleme.

Cipryana

acum 14 ani

Nu, nu am luat niciodata anticonceptionale. Ceea ce nu inteleg e de ce sunt mici ovarele. Si sigur nu afecteaza nasterea?

ionica

acum 14 ani

Daca nu prezinti chisturi pe ovare totul este in regula si prin tratament adegvat vei putea avea copii.