Ganglioni inghinali

Boli genitale feminine

Postata de aurora244739 cu 12 ani in urma.

Buna, de cateva zile imi apar, in zona inghinala, ganglioni. In primele zile sunt mici ddar treptat de la o zi la alta se maresc si ma dor. Am incercat cu Eritroacnol(uz extern) dar nu are efect. Poate sa fie lipsa activitatii sexuale un motiv al aparitiei acestor ganglioni? Multumesc

Raspunsuri (4)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Nu stiu daca va este clar ce inseamna ganglioni, caci eritroacnol uz extern pare a fi mai degraba ceva pentru cosuri (acnee), ca sa stim ca vorbim despre acelasi lucru.
Ganglionii apar pe sub piele ( la fel ca galcii care apar sub manidbula cand raciti) si de cele mai multe ori denota o infectie in zona, mai ales daca sunt nedurerosi - poate sa fie vorba de anexita sau alta infectie genitala, indiferent daca aveti sau nu contacte sexuale.
Multa sanatate!

anamaria

acum 12 ani

de doua saptamani am cate o galma umflata in ambele parti in zona ovarelor...cat doua bomboane..ma dor dar nu uneori..ce pot insemna si cat de grav este?

amalia

acum 11 ani

de ceva timp miam descoperit in zona inginala sub piele un ganglion nu stiu de cind nu ma eranzeaza ce poate fi nu am avut alti parteneri decit sotu ce poate fi

cristina

acum 11 ani

de ceva timp miam descoperit in zona inginala sub piele un ganglion nu stiu de cind nu ma eranzeaza ce poate fi nu am avut alti parteneri decit sotu ce poate fi