ganglion vaginal pe partea dreapta

Boli genitale feminine

Postata de I.CLAUDIA cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
De cateva saptamani am observat cand imi faceam ingrijirea intima, ca pe partea dreapta spre rect ca un fel de canglion,oval,cam de 3cm cred. Nedureros la atingere dar destul de tare; precizez ca in timpul actului sexual zona respectiva este foarte excitanta dar dupa act parca simt ca o presiune in zona ovarelor nefiind in perioada in care trebuie sa "imi vina".De cateva luni am observat niste scurgeri alb-galbui gelatinoase, dar care nu miros urat; acestea fiind inainte si dupa menstruatie.Precizez ca in anii trecuti am avut Candidoza si Infectie urinara dar acum cred ca a reaparut Candidoza deoarece observ aceea secretiie alba mai abundenta si creeaza un disconfort in vagin.
In acest moment am niste dureri usoare in zona ovarelor dar menstruatia trebuie sa apara in 2sapt si i-au anticonceptionale(melleva35) Va rog sa ma ajutati deoarece am tot citit pe net si m-am ingrozit!!!

Raspunsuri (6)

laura

acum 12 ani

Trebuie sa mergi la ginecolog sa te vada,si in urma diagnosticului sa-ti dea un tratament,eventual sa faci si o analiza la secretia vaginala..acel ganglion poate fi o inflamare a glandei bartholin sau o boala cu transmitere sexuala..numai medicul te poate lamuri..

I.CLAUDIA

acum 12 ani

boala cu transmitere sexuala nu are cum sa fie deoarece am o relatie stabila de 5 ani mi-am luat azi trimitere si o sa ma duc la doctor luni...sper sa nu fie ceva grav...

denisa

acum 12 ani

sall. si eu am aceeasi problema k si tine dar mi e tare frik de doctor. te rog frumos dc poti spune mi si mie daca e o boala dc se poate trata cu medikmente?

I.CLAUDIA

acum 12 ani

Buna,
Am fost la Spitalul Filantropia cu trimitere de la medicul de familie, nu are de ce sa iti fie frica, ei nu te mananca ci iti vor doar binele.Am fost la consultatie, mi-au zis ca am uterul mai intr-o parte si ca e normal, mie mi s-a parut ciudat pt ca juram ca am ceva, dar m-am palpat de fata cu ea, doctora, a chemat si pe sefa de acolo pt o verificare si ei au avut dreptate. Mi-au facut si o analiza la secretie si mi-a iesit paracoci gram pozitiv, mia dat un tratament simplu si am scapat...acum sunt sanatoasa si fericita. In concluzie dute la doctor, nu te ttrata cu medicamente dupa ureche,sanatate multe

denisa

acum 11 ani

si eu am un ganglion pe partea dreapta as vreau sa stiu cum se produce acest ganglion

FLORI

acum 11 ani

daca ai canglion dute la ginecolig cat mai repede,nu vreau sa te sperii dar sar putea sa fie destul de grav.