galme

Boli genitale feminine

Postata de ADA81 cu 12 ani in urma.

Buna seara,
la dusul din aceasta seara am simtit pe labia dreapta in interior o galma, o umflatura, nu este dureroasa si nici nu seama cu un cos, dar este mai mare decat un bob de piper. Intrebarea mea este daca s-a mai intalnit cineva asa ceva, este cazul sa ma sperii, mentionez ca nu am nicio relatie, deci nu se pune problema vreunei boli cu transmitere sexuala. Nu ma deranjeaza la mers, dar ma sperie posibilitatea de a fi ceva grav. Va rog frumos daca poate cineva a ma ajute cu sfaturi , multumesc .

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

nu este cazul sa va speriati, dar nici sa lasati aceasta afectiune sa treaca de la sine (desi este foarte posibil si acest lucru)
pot fi mai multe afectiuni care sa dea aceasta manifestare, spre exemplu un folicul pilos infectat, sau un chist Bartholin, despre care puteti citi si aici:
//sfatulmedicului.ro/Infectii-genitale-feminine/chistul-glandelor-bartholin-bartholinita_1104.

din pacate nu se poate pune un diagnostic clar prin internet, de aceea este de recomandat un consult ginecologic inainte de a incepe orice forma de tratament.

va urez o zi buna

ADA81

acum 12 ani

multumesc de raspuns, m-am mai linistit, ma voi duce la un consult . Inca odata multumesc