Galme dureroase in zona inghinala

Boli genitale feminine

Postata de Indira000 cu 10 ani in urma.

Mi-au aparut 2 galme,in paralel,in zona inghinala,mai exact in locul unde se articuleaza piciorul cu zona inghinala.Ma dor si se observa cu ochiul liber umflaturile.Ce am?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati, pentru inceput, medicul de familie. Poate fi vorba de inflamarea ganglionilor de la acest nivel.

Emil Sasu

acum 9 ani

Mi-au aparut acum 4 luni in zona inghinala in stanga mai ales, umflaturi dureroase. Am LLC de foarte multi ani cu leucocite care acum zece ani erau in jur de 24 de mii si care au tot scazut si de curand 13,5 mii, insa lymphocitele sunt 9900 sau 73,4 %. Incolo toate rezultatele pte anemie sunt in limitele normale. Pina in prezent nu am facut nici-un tratament si m-am comportat ca un om normal fara nici un fel de restrictii la alimentatie eliminand carnea rosie . Am facut sport saptamanal pina la aparitia acestor umflaturi inghinale. Initial am crezut ca este hernie dar la ecograf presupunerea nu s-a dovedit.Mentionez ca am 70 de ani.Ce imi recomandati sa fac ?

MembruMobileApp150330210428289

acum 6 ani

Și eu la fel am dar doar în partea dreapta ...dar eu cred ca este de la greutate. ..pe fiecare zi împachetez sute de lăzi mari de roși. ..și ridic întruna. ..Este posibil și de la ultimul act sexuale pe care lam avut cu soțul. ..la doctor am fost și nu a știut sa îmi spună de la ce este dar în final mam găsit și c7 chist în colpo. .aștept păreri și ce pot sa fac sa știu și eu ce este ..mulțumesc anticipat și sănătate tuturor