galma pe col uterin

Boli genitale feminine

Postata de mariana838 cu 12 ani in urma.

Buna seara! Mi-a aparut o galma exact langa orificiul colului uterin. Nu ma doare. Acum cateva zile nu-l aveam. Astazi insa mi-a venit si ciclul si nu pot ajunge la un consult!Poate sa-mi dea cineva un sfat cam ce ar fi si ce ar trebui sa fac? Multumesc!

Raspunsuri (11)

Iuli

acum 12 ani

Adica "sus", in interior?

mariana838

acum 12 ani

da, acolo si e exact langa orificiul colului.

mariana838

acum 12 ani

da, acolo si este exact langa orificiul colului

mariana838

acum 12 ani

da, acolo si este exact langa orificiul colului!

Iuli

acum 12 ani

Ginecolog urgent.

mariana838

acum 12 ani

Multumesc frumos! O sa merg dupa ce imi trece ciclul! Dar nu inteleg cum s-a intamplat! Luni nu aveam nimic iar ieri mi-a aparut dintr-o data!Ce poate fi?

Iuli

acum 12 ani

Nu stiu. Poate nu e nimic. Dar mai bine mergeti degeaba. Inteleg ca nu (mai) sunteti insarcinata.

mariana838

acum 12 ani

Ok, multumesc frumos! Sper ca nu (mai) sunteti suparata pe mine!

Iuli

acum 12 ani

Nu am eu nici un drept sa fiu suparata pe nimeni. Doar ca nu intra in capul meu astfel de situatii ca cea descrisa. Dar suparata nu am cum sa fiu.
Poate nu e nimic ce simtiti acum. Eu nu cred sa fie nimic grav oricum.

laura

acum 12 ani

Esti sigura ca nu e colul uterin,pt ca el normal este ca o galma..daca crezi ca e altceva in afara de aceasta ,mergi la un consult ginecologic..

mariana838

acum 12 ani

Este colul uterin si stiu ca palpat, se simte ca o galma mai mare dar exact pe col si chiar langa orificiul colului este o galma mica. Ai vreo idee ce poate fi?Multumesc!