Folosirea a doua ovule diferite in acelasi timp!!!

Boli genitale feminine

Postata de iullia91 cu 11 ani in urma.

Buna ziua!Am si eu o intrebare:este vreo problema daca folosesc doua ovule diferite (Micromir cu Utrogestan) in acelasi timp?Am o reteta care contine 12 ovule de Micromir (12 zile) si Utrogestan (10 ovule-10 zile) si nu stiu daca este bine sau nu sa le iau in acelasi timp. Astept un raspuns va rog,multumesc anticipat!

Raspunsuri (3)

iullia91

acum 11 ani

Macmiror imi cer mii de scuze,nu am avut reteta langa mine si nu i-am mai stiut denumirea

Adrienne

acum 11 ani

Medicul care a eliberat reteta, sunt sigura ca ,stie despre ce este vorba. Daca te referi la faptul de a introduce doua ovule diferite odata, cred ca s-a inteles gresit, Utrogestan se poate administra si oral. Aici este vorba despre doua medicamente diferite, pentru doua afectiuni diferite : o infectie genitala si o problema legata de hormonul progesteron.

iullia91

acum 11 ani

multumesc frumos pt raspuns,aveti dreptate,utrogestanul trebuie sa il iau pe care orala!Am inteles eu gresit.