Fistula recto-vaginala

Boli genitale feminine

Postata de papusica.f cu 10 ani in urma.

Buna ziua.Am 19 ani si in urma cu 7 luni am nascut iar in urma nasterii am ramas cu fistula recto-vaginala si am fost pana acum suturata de 3 ori si tot nu se inchide.am inteles ca este un caz foarte rar,unul la 1 milion.cand m-am dus la un medic chirurg mi-a spus ca trebuie sa puna colonul in repaus pt a se inchide fistula,dar mi se pare mult prea greu pt mine.este cineva care a mai trecut prin asa ceva (fistula recto-vaginala) ? daca da,va rog spuneti-mi si mie prin ce metoda v-ati vindecat.va multumesc.

Raspunsuri (3)

buna

acum 10 ani

Medicina homeopata ajuta acolo unde medicina e absolut neputincioasa, si asta este in foarte multe cazuri. Si in cazul tau te poate ajuta usor. Mergi la un medic homeopat bun. Daca nu sti nici unul bun scrie-mi un email pe yahoo la za_nebu_ne (elimina insa liniutele din nume).

Utilizator11590945644

acum 3 ani

Buna ziua. As dori sa mi spuneti dacă se poate, s a rezolvat între timp problema fistulei? Multumesc!

Lilia

acum un an

Ce a-ți mai făcut cu aceasta problema? Eu tot o am🥹