fibrom

Boli genitale feminine

Postata de ema10 cu 10 ani in urma.

Am fost la medicul ginecolog pentru un control deoarece in urma unei raceli,( credeam eu) aveam usturime atunci cand urinam si o usoara sangerare si am fost f uimita sa aflu ca am un fibrom de 3 cm si o raceala f puternica. Fibromul a aparut intr-un timp foarte scurt sau medicul nu l-a vazut la celalte controale.Mi-a prescris Epicef, Flamexin , Nospa si Arefam. Exista posibilitatea tinerii sub control a fibromului sau exista doar metoda chirurgicala? Un fibrom poate duce la cancer? Se fac verificari pt a se stabili natura lui? Vreau sa precizez ca am si un nodul pe tiroida.

Raspunsuri (3)

FreeStyle11

acum 10 ani

Fibromul este de obicei bening, deci nu duce la cancer.De cele mai multe ori fibromul se elimina chirurgical, dar se poate si fara.Consulta ginecologul ca sa te lamureasca.

Mirela

acum 10 ani

Mama mea a avut probleme cu un fibrom, spre norocul ei a dat peste un medic foarte bun si nu a fost nevoie de interventie chirurgicala. L-a tinut sub control cu medicamente. Alege bne ginecologul pentru ca tepoti trezi cu o histerectomie de care nu ai nevoie ... daca te ajuta, ti-l recomand din suflet pe dr. Haradja de la Donna Medical Center. Poti sa ai incredere ca nu te va trata cu superficialitate cum fa caltii. Sanatate multa!

ema10

acum 10 ani

Multumesc!!!