fibrom uterin

Boli genitale feminine

Postata de mihaella006 cu 14 ani in urma.

buna ziua,am avut dureri mari in partea dreapta timp de 3 luni,la ginecolog mi sa spus ca am un fibrom uterin inofensiv de 1 cm,m-am hotarat si m-am operat de apendicita laparoscopic sa ma scap odata de dureri si fibromu avea 4/3 cm ..offf acum nu stiu ce ma durut fibromu sau apendicita!!!stie cineva vreun tratament ,nu as vrea sa mai ajung la cutit..acum ma simt mai bine inca nu stiu sigur ce a fost!!

Raspunsuri (3)

Sheila

acum 14 ani

Dar cine ti-a zis ca ai apendicita? Din ce ai scris tu inteleg ca ai fibrom dar tu te-ai operat de apendicita

mihaella006

acum 14 ani

la ginecolog mi-a spus ca e numai de 1 cm fibromu si nu deranjeaza,cand ma operat la vazut de 4 cm.,sant operata de o sapt,parca mi-or mai incetat durerile,ce mi-e frica mie sa nu creasca fibromu nu as mai face o operatie ca a fost grea si asta pt mine am vomitat 2 zile .

alexa_myky

acum 10 ani

Ceaiul de ovaz este f bun,,,pui 10 lingurite la 1 litru de apa si il lasi sa fiarba la foc mic jum din cantitate,se bea cate o cana pe zi,neindulcit