Fibrom uterin

Boli genitale feminine

Postata de cristina451125811 cu 14 ani in urma.

Cunoaste cineva vreun remediu naturist pt fibrom uterin ?

Raspunsuri (7)

Adrienne

acum 14 ani

Daca doresti sa apelezi la GEMOTERAPIE [daca fibromul este de dimensiuni mici sau mijlocii ] ,se recomanda urmatoarea schema de tratament, in cure de 3 luni,cu o luna pauza,apoi se reia daca este nevoie. Se efectueaza control ginecologic. Dimineata.....EXTRACT DIN MUGURI DE ARIN ALB ; La pranz.........EXTRACT DIN MLADITE DE ZMEUR ; Seara.....EXTRACT DIN MLADITE DE MUR . Multa sanatate !

colnago

acum 14 ani

Un remediu naturist cu bautura organica Tahitian Noni

silvia

acum 14 ani

Vezi pe e-mail : [email protected]., fitoterapeut Adriana Vlad prepara ovule Superforte, supozitoare Superforte, tonic ginecologic e-lite, pe baza de produse apicole. In urma unui tratament care dureaza aprox 6 luni si costa cam 250 lei/luna, fibroamele se dizolva.Sanatate.

Dr. Alice Sirb

acum 14 ani

Sunt multe remedii naturiste ce au rezultate bune in fibromatoza uterina. Sfatul meu este sa nu iei nimic "dupa ureche". E bine sa consulti un medic specializat care sa iti faca o anamneza si sa iti prescrie remediile pentru profilul tau hormonal. Daca vrei mai multe amanunte,contacteaza-ma.
Sanatate !

mitache magdalena

acum 13 ani

Buna ziua!
V rog sa-mi dati adresa clinicii unde puteti fi gasita.Multumesc!

fanica

acum 14 ani

este bun tratamentu dnei adriana vlad cu ovule super forte pentru fibrom uterin

anisoara

acum 13 ani

am fobromatoza uterina cu un fibrom de 12 cm si altul de 5 cm. Medicii mi-au prescris histerectomie totala. Cand am fost diagnosticata in noiembrie 2009 fibromul avea 20 de cm. am facut tratament homeopat si acupunctura. A sczaut in primele 20 de sedinte la dimensiunile pe care le am si acum si de atunci nu a mai scazut deloc. Nu am ciclu neregulat si nici abundent (am doar 2 zile)si ma doare inainte de ciclu si vreo 2 zile dupa. Ce tratament naturist ar da rezultate in cazul meu?