excitarea la femeie

Boli genitale feminine

Postata de Mihaela739138977 cu 14 ani in urma.

eu am o problema de cateva luni,cu o scurgere urat mirositoare!am f la medic si mi-a spus k e ceva normal la femei,am facut analize la secretie si au iesit ok.Nu prea inteleg de la ce vine asta m-a sfatuit cineva sa folosesc TANTUM ROSA!DA REZULTATE,dar dupa ce m opresc din tratament din nou patesc la fel interval de o saptamana!Va rog dk puteti sa-mi rasp.

Raspunsuri (11)

elena

acum 14 ani

La femei sunt normale scurgerile, dar nu cele urat mirositoare. Daca spui ca ai facut analiza secretiei...Foloseste gel pt igiena intima, spray intim, servetele umede pt igiena intima cand mergi la wc si nu esti acasa.

Mihaela739

acum 14 ani

pai alea le folosesc permanent dk ma spal chiar si de 2,3 ori p zi! ms de sfat!

daniela

acum 14 ani

sotul meu spune ca sunt foarte uscata la penetrare si are dreptate ce se intampla am 40 ani multumesc

amy

acum 14 ani

pt. problema uscaciunii va recomand folosirea unui lubrifiant..la farmacie veti gasi diverse marci, cea mai cunoscuta fiind durex. sfatul meu este sa il cumparati e cel simplu, in sticluta albastra, care nu are adaugate arome sau alte substante care pot crea neplaceri. folositi l inainte de penetrare, il puteti include in preludiu prin aplicare manuala in vagin sau pe penisul partenerului. face minuni, mai ales pt. dvs.!

amy

acum 14 ani

in legatura cu scurgerile, unii ginecologi recomanda bai de sezut sau spalari vaginale cu infuzii de plante cum ar fi coada soricelului sau galbenelele, care reduc discomfortul si au un usor efect antiseptic, curatind locul in mod natural, nu atat de dur ca un sapun..

ada

acum 13 ani

si mie imi curge ceva mirositor si ma sterg cu servetele umede o sapt si dupa gata ......

membru236170

acum 10 ani

am o scurgere mirositoarae, ma si manaca apoi daca ma scapin imi iese sange de coare

membru236170

acum 10 ani

am o scurgere mirositoarae, ma si manaca apoi daca ma scapin imi iese sange de ce oare, am mai avut asemenea cand am fost insarcinata da am luat ceva ovule si de cand am nascut nu am mai avut , pana acuma . nu stiu ce sa fac? un sfat va rog

ramona

acum 10 ani

faceti toate analizele, clamydia, ureaplasma, microplasma, examenele de secretie vaginala si de col. nu trebuie sa fie o secretie urat mirositoare!

mha

acum 10 ani

de 2 ani ma lupt cu scurgerile astea urat mirositoare dar ma tratez mereu cu ovule si lac***aa pt ca ginecologul a zis ca nu am nimic...cred ca trebuie sa mai incerc si la alti ginecologi pt ca mam saturat cand mie lumea mai draga atunci imi apar ...ma simt si ciudat ca am impresia ca si lumea din jur simte mirosul

asd

acum 10 ani

Si eu intampin aceeasi problema.. ma lupt de 2 ani cu o sucurgere foarte vascoasa si urat mirositoare. Am tot fost la medicul ginecolog si ma intreba de fiecare data daca am fost la piscina,hotel, etc... ca aceasta bacterie se ia de pe lenjerie ori contact sexual, ori se mentine sursa (se tot ia de la partener care cine stie de unde o dobandeste). La piscuna nu am mai fost ca deh, este iarna, iar la hoteluri nu obisnuiesc sa ma duc decat in concedii iar atunci imi iau lenjeria de pat cu mine.
Am urmat tratamente cu cervugid, trece pentru o perioada de o luna, max doua dupa care reapare. Este destul de neplacut sa ne indopam vaginul cu ovule dupa care sa reapara problema.