rezultat

Boli genitale feminine

Postata de pufy28 cu 12 ani in urma.

Examene din secretii vaginale; Examen microscopic colorat: REZULTAT=aflux intens leucocitar,frecvente hematii,flora cocobacilara
vreau sa stiu ce inseamna,si cum se trateaza.

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

acest rezultat trebuie comunicat medicului ginecolog.flora cocobacilara este normal prezenta la nivelul sferei genitale (lactobacil). ati efectuat testul in conditiile cerute? adica la distanta de perioada menstruala , preferabil la mijlocul ciclului menstrual (apar frecvente hematii).